O NAS

Pierwszy rejs profilaktyczny spotkał się z ogromnym entuzjazmem. Było to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, w którym pasja do żeglarstwa była połączona z misją naszej Uczelni i każdego medyka, czyli pomocą innym. Sukces naszego projektu to nie tylko liczne pochwały od przechodniów zainteresowanych akcją i profilaktyką, wiele artykółów i audycji w mediach, ale przede wszystkim zaufanie naszych partnerów i patronów. 

 

W kolejnym roku powtórzyliśmy sukces pierwszej edycji, jednak ruszyliśmy z naszym projektem poza granice Polski, podejmując żeglugę po Morzu Śródziemnym. Drugi rejs profilaktyczny odbył się w dniach 8-15 lutego 2020 (edycja zimowa) na żeglowcu szkoleniowym STS Pogoria. Miał on charakter jubileuszowy podkreślający obchody 70-lecia istnienia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem dla całej społeczności akademickiej, a jego uhonorowaniem był konkurs "Pro Juvenes", w którym nasz Rejs zdobył nagrodę najbardziej innowacyjnego studenckiego projektu. 

 

Trzecia edycja rejsu profilaktycznego powraca na rodzime wody Morza Bałtyckiego i planowana jest w terminie: 1-8 maja 2021 roku na żaglowcu STS Pogoria. Nasze stałe cele, a więc edukacja przez sport, zdobywanie umiejętności pracy zespołowej oraz profilaktyka zostaną poszerzone w tym roku o kolejny wymiar, tym razem naukowy: badanie wpływu zmiennych warunków związanych z uprawianiem żeglarstwa morskiego na kształtowanie się równowagi ciała, parametrów biochemicznych oraz stanu psycho-emocjonalnego uczestników. 

 

Pogoria jest wyjątkowym statkiem z niezwykłą historią i wyszkoliła już pod swoimi żaglami wielu wspaniałych ludzi. 

 

Serdecznie zapraszamy studentki oraz studentów wszystkich kierynków, a także pracowników i przyjaciół Uniwersytetu Medycznego w Lublinie do podjęcia tej wyjątkowej przygody!

 

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę na Facebooku:

https://www.facebook.com/lsrp2019/

 

 

 

Kalendarium

Kwiecień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30