Informacje o III edycji Rejsu Profilaktycznego

Zapraszamy na kolejną edycję Lubelskiego Studenckiego Rejsu Profilaktycznego!


Rekrutacja ruszy już wkrótce! Śledźcie stronę i nasze media społecznościowe.

 

Termin: 1-8 maja 2021
Trasa: Morze Bałtyckie
Statek: żaglowiec STS Pogoria 
Cena: ok. 400 zł

Cena zawiera: zakwaterowanie, wyżywienie, transport, ubezpieczenie, opłaty portowe, załogę stałą (bosman, mechanik, kuk), kapitana i 4 oficerów, słowem WSZYSTKO

 

 

Pierwsze dwie edycje Lubelskiego Studenckiego Rejsu Profilaktycznego spotkały się z wielkim entuzjazmem społeczności akademickiej oraz żeglarskiej. Były to pionierskie tego typu wydarzenia w Polsce, w których pasja do żeglarstwa połączona była z misją każdego medyka – pomocy innym. 

 

Celem projektu jest edukacja poprzez sport i podkreślanie wagi regularnych ćwiczeń oraz zapobieganie rozwojowi chorób cywilizacyjnych dzięki propagowaniu badań profilaktycznych: pomiary ciśnienia krwi i poziomu glukozy. 

 

Kolejnym celem jest edukacja morska oraz rozwijanie umiejętności, takich jak praca zespołowa, empatia, wzajemna odpowiedzialność, praca pod presją w trudnych warunkach. Planujemy również poruszyć trudne w obecnym czasie tematy epidemiologiczne, uzasadniając wprowadzanie restrykcji oraz wagę dobrowolnych szczepień.

 

Dodatkowo, III edycja Rejsu Profilaktycznego będzie miała wymiar naukowy: badanie wpływu zmiennych warunków związanych z uprawianiem żeglarstwa morskiego na kształtowanie się równowagi ciała, parametrów biochemicznych oraz stanu psychoemocjonalnego uczestników (pomiary stabilometryczne, badania biochemiczne śliny, kwestionariusze psychologiczne). 

 

Załogę STS Pogoria stanowić będzie 43 studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, reprezentujących różne kierunki i dziedziny medycyny. Uczestnicy będą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, wymieniając się wiedzą podczas warsztatów i wykładów. 

 

Wyjątkowy na skalę kraju i świata projekt Rejs Profilaktyczny jest już rozpoznawalną marką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i miasta Lublin. Dowodem tego jest wygrana w prestiżowym konkursie „Pro Juvenes 2020”, organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zdobył nagrodę za najbardziej innowacyjny projekt w Polsce.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/lsrp2019/

Kalendarium

Kwiecień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30